Aktualności

U8: Dwudniowy turniej w Budapeszcie

Zespół U-8 pod opieką trenera Pawła Wasilewskiego udał się w piątek do Budapesztu, by w weekend wziąć udział w rozgrywkach turnieju HIDEGKUTI Youth Cup 2022. Młodzi przedstawiciele Białej Gwiazdy zmierzyli się tam z drużynami z Węgier, Rumunii, Słowacji oraz Czech.

Podopieczni trenera Pawła Wasilewskiego ubiegły weekend spędzili w stolicy Węgier, gdzie w ramach dwudniowego turnieju HIDEGKUTI Youth Cup 2022 mieli okazję stanąć naprzeciwko rówieśników z innych zagranicznych klubów. Zawody rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:30 i wtedy też młodzi Wiślacy przystąpili do pojedynku z węgierskim Fehervarem FC. Zgodnie z regulaminem drużyny biorące udział w zmaganiach rozegrały 20-sto minutowe mecze, mierząc się każdy z każdym, a wśród kolejnych rywali krakowian znaleźli się: MTK Budapest, Újpesti Te, UTA Arad, Gödöllői SK, Mukachevo FA, CFR Cluj, Zbrojovka Brno, Sigma Olomouc, DAC 1904. Z kolei występ w tym wydarzeniu Wisła zakończyła niedzielną potyczką ze słowackim Slovanem Bratislava..

Przed powrotem do kraju, młodzi gracze z Reymonta nie mieli wprawdzie wiele czasu na zwiedzanie, ale nie mogli przegapić szansy uczestniczenia w jednym ze spotkań najwyższej węgierskiej klasy rozgrywkowej – OTP Bank Ligi. Wiślacy w sobotni wieczór udali się na stadion Groupama Aréna, gdzie zasiedli na trybunach, aby kibicować zawodnikom podczas meczu mistrza kraju – Ferencvárosi TC z MTK-em Budapest.

Realizacja wyjazdu, udział w turnieju oraz zapewnienie dodatkowych atrakcji zawodnikom możliwe było dzięki wsparciu głównego sponsora, którym była firma deweloperska Cordia Polska.

„Do Budapesztu wyruszyliśmy w piątek i w tym samym dniu rozegraliśmy też sparing z mistrzem Rumunii, CFR Cluj, a w sobotę i niedzielę braliśmy udział w turnieju, gdzie mierzyliśmy się oprócz wspomnianej ekipy również z drużynami ze Słowacji, Czech i Węgier. W naszym zespole mamy chłopca z Węgier, więc to jego tata pośredniczył w kontaktach z zespołami stamtąd i tak naprawdę ten turniej został przygotowany pod Wisłę Kraków. Muszę przyznać, że wydarzenie to stało na wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym, ale też organizacyjnym. Niczego nam nie brakowało i jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Ogólnie cały wyjazd był dosyć intensywny, ponieważ najpierw graliśmy wspominany sparing, a potem dwudniowe zawody, ale jest to jak najbardziej na plus. Później byliśmy na meczu dwóch węgierskich drużyn, grających na poziomie węgierskiej Ekstraklasy, co także było dla chłopców ciekawym doświadczeniem” – skomentował trener, Paweł Wasilewski.

Kadra Wisły Kraków U-8 podczas turnieju w Budapeszcie: Dominik Płaczek, Kamil Mrozowski, Oliwier Musiał, Antoni Grzymek, Jakub Łudzik, Mikołaj Kiczyński, Filip Kaczor, Antek Janczykowski, Vlad Moroz, Maciek Ryszka , Norbert Wadas.

Menu