Aktualności

Turniej Klubów Partnerskich 2020 za nami!

W niedzielę 20 grudnia w hali sportowej Sport Myślenice odbył się Turniej Klubów Partnerskich Wisły Kraków dla zespołów z kategorii wiekowej U-9. Rywalizacja niosła za sobą wielkie emocje, a młodzi piłkarze mogli zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności na tle swoich rówieśników. 

Do Myślenic zjechało łącznie 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy: poranną i popołudniową. W pierwszej z grup znalazły się następujące kluby: Szkoła Futbolu Staniątki, Futbol Brzączowice, Słowik Olkusz, MKS Babia Góra Sucha Beskidzka, Dalin Myślenice oraz Unia Oświęcim.

Sportowe zmagania rozpoczęły się już o godzinie 8.30, kiedy to na parkiecie zameldowali się zawodnicy reprezentujący barwy Szkoły Futbolu Staniątki oraz Dalinu Myślenice. W każdym ze spotkań młodzi adepci futbolu wykazywali się wielką ambicją oraz wolą walki o każdą piłkę, dzięki czemu pojedynki trzymały w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.  W grupie porannej szczególnie dobrze radził sobie Słowik Olkusz, który z kompletem pięciu zwycięstw zakończył zmagania na najwyższym stopniu podium. 2. miejsce przypadło graczom Unii Oświęcim, natomiast podium uzupełnili zawodnicy Futbolu Brzączowice. Ponadto każdy z zawodników biorący udział w turnieju otrzymał pamiątkowy medal oraz wiślacki upominek.

Pełna klasyfikacja grupy porannej: 

1. Słowik Olkusz

2. Unia Oświęcim

3. Futbol Brzączowice

4. Szkoła Futbolu Staniątki

5. Dalin Myślenice

6. MKS Babia Góra Sucha Beskidzka

„Po raz pierwszy mogliśmy wziąć udział w Turnieju Klubów Partnerskich Wisły Kraków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji turnieju, bo stał on na naprawdę wysokim poziomie. Chłopcy są szczęśliwi, bo otrzymali fantastyczne upominki, natomiast mnie najbardziej cieszy postawa drużyny i realizacja założeń” – powiedział trener Słowika Olkusz, Marcin Mróz.

„Przede wszystkim bardzo dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w bardzo dobrze zorganizowanym turnieju. Chłopcy zmierzyli się z zespołami, z którymi do tej pory nie mieli okazji rywalizować, co jest na pewno cennym doświadczeniem” – skomentował trener Unii Oświęcim, Rafał Przybyła.

„Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie piłkarskim, bo w końcu wzięły w nim udział Kluby Partnerskie Wisły Kraków. Staraliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Są tutaj naprawdę dobrze zapowiadający się zawodnicy, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności” – stwierdził trener Futbolu Brzączowice, Artur Mistarz.

„Turniej został zorganizowany w naprawdę ciekawy sposób, a ponadto organizatorzy zadbali o to, by mecze rozgrywane były piłką halową o odpowiednich rozmiarach dla tej kategorii wiekowej, co na pewno ułatwiało grę i panowanie nad piłką. Jeżeli chodzi o postawę moich zawodników, to jestem zadowolony, bo na tle swoich rówieśników zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony” – powiedział trener Szkoły Futbolu Staniątki, Filip Mazurków.

„Jeżeli chodzi o organizację i poziom sportowy, to mogę powiedzieć jedno słowo: rewelacja. Super pomysł na turniej. O to w tym wszystkim chodzi, żeby dzieci miały możliwość rywalizacji i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Poziom sportowy był naprawdę wysoki, dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych, bo w naszych szeregach było kilku zawodników z młodszego rocznika i dali radę” – podsumował występ swoich zawodników trener Dalinu Myślenice, Andrzej Biel.

„Z mojej strony mogę powiedzieć, że turniej był zorganizowany bardzo dobrze, a poziom sportowy stał na wysokim poziomie. Zarówno dla mnie, jak i dla moich podopiecznych było to ciekawe doświadczenie i informacja, ile jeszcze pracy przed nami. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie Koordynatorowi Sebastianowi Tłokowi, a także wszystkim zespołom, z którymi mogliśmy rywalizować” – powiedział Grzegorz Talaga, szkoleniowiec MKS Babiej Góry Sucha Beskidzka.

Punktualnie o godzinie 13.00 rozpoczęły się zmagania w grupie popołudniowej, w której znalazły się drużyny Polonii Przemyśl, Akademii Piłkarskiej Głogovia, Progressu Andrychów, Akademii 2012 Jaworzno, Halnego Kamienica, a także Akademii Piłkarskiej Bonito. Zawodnicy, podobnie jak w poprzedniej grupie, zaprezentowali wysokie umiejętności, a walka na parkiecie toczyła się o każdą piłkę. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący barwy Polonii Przemyśl. Tuż za nimi uplasowali się gracze Akademii Piłkarskiej Bonito, natomiast najniższy stopień podium przypadł ekipie Progressu Andrychów. Po zakończonym turnieju młodzi zawodnicy otrzymali wiślackie upominki, a na ich szyjach zawisły pamiątkowe medale.

Pełna klasyfikacja grupy popołudniowej: 

1. Polonia Przemyśl

2. Akademia Piłkarska Bonito

3. Progress Andrychów

4. Akademia 2012 Jaworzno

5. Akademia Piłkarska Głogovia

6. Halny Kamienica

„Jak zwykle turniej zorganizowany był w sposób wzorowy. Jest to dla nas wielki dzień, bo Wisła Kraków to szczególny klub, z którego staramy się czerpać najlepsze wzorce. Staramy się realizować swój program szkoleniowy, czego efekty możemy zaobserwować na boisku. Przed nami jednak jeszcze dużo pracy, ale biorąc udział w takich turniejach zarówno trenerzy, jak i przede wszystkim zawodnicy zbierają odpowiednie doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości” – powiedział Tomasz Jaroch, trener Polonii Przemyśl.

„Przyjechaliśmy do Myślenic prosto z turnieju w Limanowej i nie ukrywam, że odczuwaliśmy lekkie zmęczenie. Muszę jednak przyznać, że doświadczyliśmy tutaj bardzo fajnych warunków i wysokiego poziomu sportowego, co z pewnością wpłynie na rozwój tych chłopców” – powiedział trener Akademii Piłkarskiej Bonito, Grzegorz Szynalik.

„Turniej zorganizowany w fajnej formule, odpowiednia dynamika gry i możliwość rywalizacji z dobrymi zespołami. Był to dla nas ostatni turniej w tym roku i cieszy mnie fakt, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, choć nie ukrywam, że mogliśmy pokusić się o podtrzymanie serii zwycięstw i po raz trzeci z rzędu triumfować klasyfikacji końcowej” – powiedział trener Progressu Andrychów, Artur Kuczaj.

„Przede wszystkim był to super turniej, a poziom bardzo wyrównany. Mogliśmy zagrać bardzo fajne mecze, a chłopcy mogli sprawdzić się na tle swoich rówieśników, więc brawa dla nich, bo pokazali się z dobrej strony” – powiedział szkoleniowiec Akademii 2012 Jaworzno, Łukasz Urbańczyk.

„Chłopcy po raz pierwszy wzięli udział w takim turnieju i myślę, że jest to dla nich duże przeżycie i takie wejście w tę piłkę dziecięcą. Co do samego turnieju, to był on zorganizowany na naprawdę fajnym poziomie. Zawodnicy robią duże postępy i myślę, że idziemy w dobrym kierunku” – podsumowała występ swoich podopiecznych trener Akademii Piłkarskiej Głogovia, Aleksandra Kulpińska.

„Towarzyszą mi bardzo pozytywne wrażenia. Bardzo miła atmosfera i fajna organizacja samego turnieju, gdzie chłopcy mogli rozegrać bardzo wartościowe spotkania. W naszej drużynie znajdowało się kliku zawodników z młodszego rocznika, jednak naprawdę pokazali się z bardzo dobrej strony i jestem dumny z ich postawy” – powiedział trener Halnego Kamienica, Szymon Wąchała.

„Cieszę się, że pomimo ograniczeń kluby przyjechały na turniej i mogły rywalizować w miłej i zdrowej atmosferze, która towarzyszyła zmaganiom. Bardzo cieszy fakt, ze w młodszych rocznikach jest tyle zaangażowania i chęci do gry w piłkę. W przyszłym roku planujemy zorganizować kolejne turnieje, mam nadzieje, że już bez żadnych narzuconych ograniczeń. Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji turnieju. Z tego miejsca chciałbym złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia” – podsumował niedzielny turniej Koordynator Klubów Partnerskich Wisły Kraków, Sebastian Tłok.

Menu