Aktualności

Dni Otwarte Akademii Wisły Kraków – 8,9,10 czerwca!

Zbliżające się Dni Otwarte Akademii Wisły Kraków, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, to doskonały sposób do sprawdzenia umiejętności małych adeptek i adeptów futbolu. Szansę na pokazanie piłkarskich walorów otrzymają dzieci urodzone w latach 2010-2015.

Zarejestruj się na DNI OTWARTE WISŁY KRAKÓW -> REJESTRACJA

„Od niecałego roku piastuję funkcję Dyrektora Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Jestem na etapie poznawania Krakowa i Małopolski, lecz od razu rzuca się w oczy wielkie zainteresowanie Klubem w każdym zakątku miasta. Wiemy, w jak dużym i istotnym dla środowiska miejscu pracujemy i widzimy też, jak wiele dzieci pragnie grać z białą gwiazdą na piersi. To główny powód, dla którego od nowego sezonu będziemy chcieli poszerzyć fundamenty szkolenia” – mówi Krzysztof Kołaczyk.

Terminy Dni Otwartych Wisły Kraków:

8 czerwca (wtorek): 17:00 – rocznik 2015; 18:45 – rocznik 2014;

9 czerwca (środa): 17:00 – rocznik 2013; 18:15 dziewczynki; 18:45 – rocznik 2012;

10 czerwca (czwartek): 17:00 – rocznik 2011, 18:45 – rocznik 2010.

W nowej edycji rozgrywek Akademia zamierza uruchomić trzy równoległe grupy U-7 (rocznik 2015), U-8 (r. 2014) oraz U-9 (r. 2013) w dziale Grassroots, a także dwie kolejne w rocznikach 2012, 2011 i 2010.

„Przygotowujemy się do stworzenia odpowiednich warunków do pracy dla nowych członków naszej Akademii. Planujemy i kompletujemy sztab. Mogę także zdradzić, że od sezonu 2021/2022 do jednej z nowych grup dołączy postać, która w historii Wisły zdążyła się już zapisać” – dodaje Kołaczyk.

1 lipca Akademia została włączona w struktury TS Wisła Kraków SA. Szkolenie młodzieży prowadzone jest w dwóch lokalizacjach: w Krakowie (grupy od U-7 do U-15) oraz w Myślenicach (U-17 oraz U-18), gdzie łącznie trenuje ponad 250 sportowców – w tym 15 dziewczynek. Dodatkowo, dużą popularnością cieszą się sobotnie zajęcia Wisła Junior, na które uczęszcza już ponad setka dzieci urodzonych w latach 2015-2018.

„Bogata oferta skierowana do młodzieży sprawia, że musimy dysponować odpowiednim personelem mającym doświadczenie w pracy z najmłodszymi, a także dostosowanym do potrzeb zapleczem sportowym. To także obszary, którym poświęcamy w ostatnim czasie sporo uwagi, aby w niedalekiej przyszłości podnieść standard pracy, m.in. z wykorzystaniem bazy szkoleniowej” – mówi Kołaczyk.

Akademia zatrudnia obecnie ponad 20 wykwalifikowanych trenerów piłki nożnej, trzech trenerów odpowiedzialnych za szkolenie bramkarzy, czterech trenerów przygotowania motorycznego, dwóch psychologów, trenera mentalnego, pięciu fizjoterapeutów, a nad prawidłowym funkcjonowaniem pionu sportowego czuwa trzech koordynatorów. Trzy najstarsze roczniki wiślackiej Akademii na co dzień występują w Centralnej Ligi Juniorów, a drużyny U-14, U-13 i U-12 uczestniczą w rozgrywkach wojewódzkich. Z kolei młodsze roczniki rywalizują wśród najlepszych drużyn w Polsce. Wierzymy, że wkrótce sytuacja pandemiczną pozwoli nam na rozegranie prestiżowych meczów towarzyskich i na sprawdzanie umiejętności naszych zawodników na tle zespołów zagranicznych.

„Liczymy, że Dni Otwarte przyniosą nam kilkudziesięciu młodych kandydatów na piłkarzy, którzy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w koszulce z białą gwiazdą na piersi” – deklaruje dyrektor Akademii.

Dni Otwarte dotyczą zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Od października 2020 roku w strukturach Akademii Piłkarskiej funkcjonuje 15-osobowa grupa żeńska obejmująca małe piłkarski urodzone w latach 2011 – 2014. Od nowego sezonu Akademia zamierza utworzyć również minimum dwie takie grupy: U-11 oraz U-9.

Nie czekaj! Zarejestruj się już dziś! LINK

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz wiadomość zwrotną z informacjami dotyczącymi Dnia Otwartego (mapka z dojściem na Stadion, regulamin Dni Otwartych oraz inne szczegóły).

Menu