Aktualności

Dni Talentu Wisły Kraków – nabory do Akademii Piłkarskiej!

Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w zbliżających się Dniach Talentu Wisły Kraków, które odbędą się w dniach 24-26 maja na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Jest to doskonały sposób dla młodych adeptek oraz adeptów futbolu do sprawdzenia swoich umiejętności i spełnienia marzenia o grze w barwach 13-krotnego mistrza Polski. Szansę na pokazanie piłkarskich walorów otrzymają chłopcy urodzeni w latach 2009-2016, a także dziewczynki z 2007 roku i młodsze. Sponsorem wydarzenia jest ORLEN OIL, Sponsor Główny Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Zarejestruj się na DNI TALENTU WISŁY KRAKÓW -> REJESTRACJA (KLIK)

Podobnie, jak w poprzednim roku Dni Talentu odbędą się na Stadionie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Wisła Kraków. To tutaj, w tym wyjątkowym miejscu, przeprowadzone zostaną treningi naborowe, po których wyróżnieni zawodnicy oraz zawodniczki zostaną zaproszeni na stałe do zajęć w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Terminy Dni Talentu Wisły Kraków (chłopcy):
24 maja (wtorek) – roczniki 2010, 2011 i 2016
25 maja (środa) – roczniki 2009, 2014 i 2015
26 maja (czwartek) – roczniki 2012 i 2013.

Terminy Dni Talentu Wisły Kraków (dziewczynki):
24 maja (wtorek) – roczniki 2007 i 2008
25 maja (środa) – roczniki 2009 i 2010
26 maja (czwartek) – roczniki 2011 i młodsze.

Akademia Piłkarska Wisły Kraków kontynuuje misję, którą rozpoczęła rok temu – poszerzenia fundamentów szkolenia, zapewniając dzieciom najlepsze warunki do rozwoju. Gwarantuje to szeroka i bogata w doświadczenie kadra trenerska, w skład której wchodzi 24 wykwalifikowanych trenerów piłki nożnej, trzech trenerów odpowiedzialnych za szkolenie bramkarzy, czterech trenerów przygotowania motorycznego, dwóch psychologów, trenera mentalnego, pięciu fizjoterapeutów, a nad prawidłowym funkcjonowaniem pionu sportowego czuwa dwóch koordynatorów.

W aktualnym sezonie w Akademii trenuje blisko 450 dzieci – zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Chłopięce drużyny od U-7 do U-11 (w przyszłym sezonie również U-12) tworzą po dwie grupy szkoleniowe: czerwoną oraz niebieską, a docelowo dół piramidy, czyli zespoły U-7, U-8 oraz U-9, ma być w każdym roczniku potrojony.

Trzy najstarsze roczniki wiślackiej Akademii rywalizują w Centralnej Lidze Juniorów, a będąca w obecnym sezonie w czołówce rozgrywek drużyna U-18 broni tytułu wicemistrza Polski. Drużyny U-14, U-13, U-12 i U-11 uczestniczą w rozgrywkach wojewódzkich, a także rywalizują na arenie ogólnokrajowej i zagranicznej – między innymi w projekcie Interligi, czyli wyszehradzkiej ligi dedykowanej drużynom U-12 i U-13. Z kolei młodsze roczniki rywalizują wśród najlepszych drużyn w Polsce, często również zagranicą.

Dni Talentu dotyczą zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Aktualnie w strukturach Akademii trenuje 30 dziewczynek w dwóch grupach: U-11 oraz U-9. Od lipca celem Wisły Kraków jest utworzenie kompletnego pionu sportowego, w skład którego wejdą również zespoły U-15 oraz U-13. Wisła Kraków odważnie stawia na rozwój piłki kobiecej, chcąc stworzyć najlepsze do tego warunki w Małopolsce. Majowe nabory mają być jednym z kolejnych etapów ku temu.

Nie czekaj! Zarejestruj się już dziś! KLIK

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz wiadomość zwrotną z informacjami dotyczącymi Dni Talentu.

Menu