Aktualności

MKS Babia Góra Sucha Beskidzka Klubem Partnerskim Wisły Kraków

W piątek 20 listopada zawarta została nowa umowa pomiędzy Wisłą Kraków a MKS Babia Góra Sucha Beskidzka i działającą przy niej Akademią, na mocy której zasilą one grono Klubów Partnerskich Białej Gwiazdy.

Podpisy pod dokumentem parafowali Dyrektor Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków Krzysztof Kołaczyk i Koordynator Klubów Partnerskich Wisły Kraków Sebastian Tłok. Przy podpisaniu umowy obecny był również przedstawiciel zarządu MKS Babia Góra Sucha Beskidzka – Karol Wójtowicz.

Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka został założony w 1918 roku. Do grona jego wychowanków zaliczają się między innymi Mateusz Mak oraz jego brat Michał, który na co dzień reprezentuje barwy krakowskiej Wisły. W szeregach klubowej Akademii Piłkarskiej w 9 grupach wiekowych szkoli się około 140  piłkarzy i piłkarek z Suchej Beskidzkiej i okolic. Młodzi adepci futbolu swoje piłkarskie umiejętności mogą doskonalić pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, która odpowiednie doświadczenie przy pracy z dziećmi oraz młodzieżą.

Sumienna i regularna praca oraz odpowiednia jakość szkolenia sprawiły, że szkółka z powiatu suskiego może pochwalić się złotą gwiazdkę programu certyfikacji PZPN.

,,Współpraca z Wisłą Kraków to dla nas wielki powód do dumy i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ją kontynuować. Nie ukrywamy również, że nasz klub ma dłuższy związek z Białą Gwiazdą. Mamy nadzieję, że oprócz Michała Maka, który wywodzi się przecież z naszego klubu, kolejny zawodnik z Suchej Beskidzkiej będzie mógł stanowić o sile Wisły w najbliższych latach. Muszę podkreślić, że jako Akademia Piłkarska stawiamy na podstawowe wartości takie, jak sport, edukacja oraz kultura. Dbamy o to, by nasi zawodnicy oprócz wyszkolenia technicznego byli wartościowymi ludźmi. Wpajamy im pewne wzorce, które pomogą im w przyszłości, nie tylko na boisku, ale także poza nim. Jesteśmy przekonani, że obopólna współpraca z Białą Gwiazdą przyniesie naszym klubom mnóstwo korzyści” – powiedział Wiceprezes MKS Babia Góra Sucha Beskidzka, Tomasz Semik.

Menu