Aktualności

Kolejne występy Pieniądza i Krzyżanowskiego w reprezentacji do lat 16

Reprezentacja Polski do lat 16, której selekcjonerem jest Marcin Włodarski, udała się w dniach 5-9 maja na Turniej Sześciu Narodów do Rumunii, gdzie zmierzyła się z gospodarzami, Norwegią i Katarem. Po dwóch zwycięstwach i jednym remisie Polacy zwyciężyli w rozgrywkach, a w biało-czerwonych barwach wystąpili dwaj zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły – Adam Pieniądz i Jakub Krzyżanowski.

Zarejestruj się na DNI TALENTU WISŁY KRAKÓW -> REJESTRACJA (KLIK)

W pierwszym meczu Turnieju Sześciu Narodów prowadzona przez Marcina Włodarskiego reprezentacja Polski do lat 16 wysoko wygrała z Katarem 5:0. Bramki dla biało-czerwonych padały w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się: Filip Wolski (dwukrotnie), Karol Borys oraz Oskar Tomczyk (dwukrotnie). W pojedynku z Katarem w pierwszym składzie wystąpił Adam Pieniądz, który spędził na boisku 55 minut, natomiast Jakub Krzyżanowski zameldował się na murawie w drugiej połowie (56’) i na zwycięstwo swojej drużyny pracował przez 35 minut.

Polska – Katar 5:0 (0:0)
Filip Wolski 63’, 78’, Karol Borys 67’ (k), Oskar Tomczyk 83’, 87’ (k)

Polska: Mateusz Mędrala (Miłosz Piekutowski), Igor Orlikowski (Nico Adamczyk), Mateusz Skoczylas (Krzysztof Kolanko), Jan Faberski (Karol Borys), Daniel Mikołajewski (Oskar Tomczyk), Michał Gurgul (Jakub Krzyżanowski), Maksymilian Sznaucner (Patryk Olejnik), Rafał Boczoń, Aleksander Tobolik, Kacper Bogusiewicz (Filip Rejczyk), Adam Pieniądz (Filip Wolski).

W kolejnym starciu Turnieju Sześciu Narodów reprezentacja Polski do lat 16 mierzyła się z Rumunią, którą pokonała pewnie 3:0. Podobnie jak w pojedynku z Katarem, wszystkie gole wpadły w drugiej odsłonie spotkania, a ich autorami byli: Oskar Tomczyk (dwukrotnie) i Kacper Bogusiewicz. W meczu z gospodarzami do 67. minuty na boisku zobaczyć mogliśmy Jakuba Krzyżanowskiego, a od 67. minuty Adama Pieniądza.

Rumunia – Polska 3:0 (0:0)
Oskar Tomczyk 64’, 72’ (k), Kacper Bogusiewicz 81’

Polska: Michał Matys, Nico Adamczyk (Rafał Boczoń), Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski (Michał Gurgul), Krzysztof Kolanko (Adam Pieniądz), Patryk Olejnik (Maksymilian Sznaucner), Filip Rejczyk (Mateusz Skoczylas), Daniel Mikołajewski (Jan Faberski), Karol Borys (Bartosz Pioterczak), Filip Wolski (Kacper Bogusiewicz), Oskar Tomczyk.
Podopieczni Marcina Włodarskiego w ostatnim turniejowym meczu z Norwegią, pomimo przewagi 2:0, którą dały im bramki Karola Borysa i Daniela Mikołajewskiego, ostatecznie zremisowali z rywalami 2:2. W pomeczowej serii rzutów karnych Norwegia wygrała 4:2. Z drużyną ze Skandynawii nasi zawodnicy rozegrali: Jakub Krzyżanowski – 67 minut, Adam Pieniądz – 23 minuty.

Polska – Norwegia 2:2 (1:0)
Karol Borys 41’, Daniel Mikołajewski 54’

Polska: Miłosz Piekutowski (Mateusz Mędrala), Nico Adamczyk, Igor Orlikowski, Patryk Olejnik (Kacper Bogusiewicz), Bartosz Pioterczak (Maksymilian Sznaucer), Filip Wolski (Adam Pieniądz), Karol Borys, Oskar Tomczyk (Daniel Mikołajewski), Mateusz Skoczylas, Krzysztof Kolanko, Jakub Krzyżanowski (Rafał Boczoń).