Aktualności

Kacper Klimek z 2-letnią umową!

Reprezentujący Wisłę Kraków od tego lata, Kacper Klimek związał się z Klubem dwuletnią umową. Dla napastnika, który w poprzednich latach reprezentował Progres Kraków jest to pierwszy profesjonalny kontrakt w życiu.

Urodzony 10 czerwca 2006 roku zawodnik swoje szlify zbierał od 5. roku życia, najpierw w Żaczkach Nowy Wiśnicz, skąd po kilku latach trafił do Akademii Sportu Progres Kraków. To w tym klubie ze środkowego obrońcy Klimek stał się napastnikiem. Udane występy w starszych rocznikach zaprocentowały jego tegorocznym transferem do Wisły, w której występuje pod okiem trenera Patryka Jałochy, w zespole CLJ U-17.

Wzór do naśladowania
Klimek przyznaje, że nie jest w stanie wymienić jednego zawodnika, na którym by się wzorował. Stwierdził, że z racji pozycji na której występuje imponują mu przede wszystkim Erling Haaland z Borussi Dortmund, Romelu Lukaku z Chelsea Londyn, czy Luis Suarez z Atletico Madryt. „Każdy z nich ma w sobie inne cechy. U Haalanda podoba mi jego szybkość, wykończenie. W Lukaku cenię jego siłę, agresję, czy determinację w walce o każdą piłkę, natomiast Suarez ma przede wszystkim spryt w polu karnym, wie jak się ustawić, potrafi wymusić przewinienie”- opowiadał Klimek.

Początki przy R22
15-latek opowiedział także o tym, jak wyglądały jego pierwsze dni, tygodnie w ekipie Białej Gwiazdy. Piłkarz przyznał, że w pierwszych dniach towarzyszył mu pewien stres, jak zostanie przyjęty w wiślackiej szatni. „Wydaje mi się, że koledzy przyjęli mnie w porządku. Wprowadziłem się dobrze do drużyny. a po dwóch, trzech tygodniach złapałem pewność siebie, także sadzę, iż ten początek w Wiśle był na dobrym poziomie”. Kacper wyznał także, że może się wiele nauczyć w Wiśle nie tylko od trenerów, ale także podpatrując kolegów z boiska.

Ambicje w rozpoczętym sezonie
Napastnik wyjawił, że chciałby wywalczyć sobie przede wszystkim miejsce w zespole U-18, bo jak sam przyznaje nie jest to łatwe. „Moim celem jest na każdym treningu i meczu dawać z siebie wszystko tak, aby trener to zauważył i na mnie regularnie stawiał”- podsumował Kacper Klimek.

Menu