Aktualności

CLJ U-17: Zwycięski remis w Rzeszowie

Na swój ostatni wyjazdowy mecz drużyna U-17 udała się do Rzeszowa, aby tam w niedzielne południe zmierzyć się z zawodnikami miejscowej Resovii. Emocjonująca ligowa potyczka zakończyła się jednobramkowym remisem, a gola dla Wisły zdobył Mateusz Stanek. Wiślacy zapewnili sobie tym samym mistrzostwo wiosny i zagrają w półfinale mistrzostw Polski.

WISŁA SUMMER CAMP 2022 REJESTRACJA

Gra od pierwszych minut toczyła się bardzo szybko i intensywnie. Oba zespoły próbowały narzucić swój styl gry i zdominować przeciwnika. Pierwsza do ataku przystąpiła Wisła, która już w 9. minucie miała szansę wyjść na prowadzenie, jednak długie prostopadłe podanie Michał Głogowski posłał ponad bramkę. W kolejnym kwadransie optycznie przeważali goście, którzy szukali okazji do oddania strzału na połowie rywali, natomiast gospodarze odpowiadali kontratakami, jednak żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć zamierzonego efektu. Dopiero pod koniec pierwszej połowy zawodnicy z Krakowa pokonali bramkarza Resovii, a autorem bramki w 37. minucie był Mateusz Stanek, który ustanowił wynik do przerwy 1:0.

Lepsza druga połowa Resovii
Druga połowa rozpoczęła się od ataku gospodarzy – zawodnik Resovii głową skierował piłkę w stronę bramki, jednak czujnie złapał ją golkiper Wisły. W 50. minucie szansę na zwiększenie wyniku mieli przyjezdni, kiedy to, po podaniu Stanka, w sytuacji sam na sam znalazł się Adam Pieniądz, jednak piłka powędrowała obok słupka. Chwilę później dwie groźne sytuacje stworzyli sobie gracze Resovii, jednak w pierwszej futbolówka poszybowała nad poprzeczką, a w drugiej świetnie interweniował bramkarz Białej Gwiazdy. Rzeszowianie nie ustawali jednak w dążeniu do zdobycia gola i w 64. minucie dopięli swego, zmieniając wynik na 1:1. Ostatni kwadrans gry to podejmowane przez oba zespoły próby na okazanie się lepszym i zwycięstwo w meczu, jednak ani goście, ani gospodarze nie zdołali już odwrócić losów spotkania i mecz zakończył się jednobramkowym remisem.

Wiślacy wygrali swoją grupę, choć jeszcze mają jeden mecz ligowy przed sobą – z Cracovią. W półfinale mistrzostw Polski zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Myślenicach 11 lub 12 czerwca.

Widać było dzisiaj u zawodników obu drużyn dużą jakość piłkarską – szkoda tylko, że jakość boiska trochę przeszkadzała, aby pokazać pełnię swoich możliwości. W pierwszej połowie meczu więcej z gry było po naszej stronie, natomiast przeciwnik szukał swoich szans w ataku szybkim. Myślę, że najlepsze w naszym wykonaniu było pierwsze 20 minut drugiej połowy, w której stworzyliśmy trzy bardzo dobre sytuacje, którymi moglibyśmy zamknąć to spotkanie. Niestety, tak się nie stało, i po stracie bramki przeciwnik przejął inicjatywę na boisku. Trzeba przyznać, że w samej końcówce meczu dopisało nam szczęście, ale też mocno sobie na nie zapracowaliśmy. Cieszymy się z tego, co już udało się nam osiągnąć, i z ambicją patrzymy na to, co przed nami – podsumował spotkanie trener drużyny Patryk Jałocha.

Resovia Rzeszów – Wisła Kraków 1:1 (0:1)
Mateusz Stanek 37’

Wisła Kraków: Patryk Letkiewicz – Michał Prochwicz, Kacper Czepielik, Marcin Górkiewicz, Maciej Jania, Bartłomiej Sowa, Adam Pieniądz, Radosław Skała, Mateusz Stanek, Hugo Woyna-Orlewicz, Michał Głogowski oraz Dawid Kraczka, Maksymilian Rachfał, Kacper Rojkowicz, Maciej Kuziemka, Bartosz Zimnicki, Tomasz Dusik