Aktualności

CLJ U-17: Zwycięska druga połowa w Białej Podlaskiej

Na 10. mecz rundy wiosennej CLJ drużyna U-17 udała się w delegację do Białej Podlaskiej, aby tam w sobotnie południe zmierzyć się w pojedynku z zawodnikami Podlasia. Ligowa potyczka zakończyła się pewnym zwycięstwem Białej Gwiazdy, a bramki dla Wisły zdobyli: Kacper Rojkowicz, Bartosz Zimnicki i Hugo Woyna-Orlewicz. Dzięki potknięciom pozostałych krakowskich drużyn Wisła wskoczyła na pozycję lidera grupy D CLJ U-17.

Zarejestruj się na DNI TALENTU WISŁY KRAKÓW -> REJESTRACJA (KLIK)

Od pierwszych minut spotkania przewaga leżała po stronie Wiślaków, którzy długo utrzymywali się przy piłce, jednak mieli problem, aby przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Mimo to w ciągu pierwszego kwadransa Biała Gwiazda stworzyła sobie trzy sytuacje bramkowe – raz z prawego sektora boiska piłkę za wysoko dośrodkował Michał Prochwicz, a dwa razy zabrakło zdecydowania do oddania strzału. Niedługo potem zawodnicy Podlasia kilka razy groźnie zaatakowali bramkę Wisły, wyprowadzając szybki atak. Dwukrotnie stworzyli sytuacje 1 na 1 z bramkarzem, jednak przy pierwszej z nich sędzia odgwizdał spalonego, a przy drugiej czujnie zainterweniował strzegący bramki Jakub Stępak. W ostatnich 10 minutach przed gwizdkiem na przerwę przeciwnicy ponownie podjęli próby ataku na połowie gości i oddali dwa silne strzały, ale żadnego z nich nie udało się zamienić na gola. Pomimo tego, że w pierwszej odsłonie spotkania to Wiślacy cały czas prowadzili grę i mieli swoje sytuacje, to jednak rywale odpowiadali zagrażającymi kontratakami, ale dzięki bardzo dobrej postawie golkipera z Krakowa i poświęceniu krakowskich obrońców, w niektórych trudnych akcjach, wynik do przerwy wyniósł 0:0.

Decydująca druga połowa
Po zmianie stron ekipa ze stolicy Małopolski wyszła ustawiona trochę bardziej defensywnie. Wiślacy częściej oddawali inicjatywę rywalom, co poskutkowało tym, że zawodnicy Podlasia nie mieli tak wielu kontrataków, jak we wcześniejszej części spotkania. W pierwszych 10 minutach drugiej połowy podopieczni trenera Patryka Jałochy wykreowali sobie dwie świetne okazje – Kacper Rojkowicz dwukrotnie miał sytuację z lewej strony pola karnego po podaniu piłki prostopadłej, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza z Białej Podlaskiej. Dopiero w 65. minucie ten sam zawodnik, uderzając w kierunku dalszego słupka, posłał piłkę do bramki gospodarzy i dał prowadzenie swojej drużynie. Kilka minut później Wiślacy stworzyli sobie sytuacje 2 na 1 z przeciwnikiem, a Hugo Woyna-Orlewicz podał obok interweniującego obrońcy do niepilnowanego Bartosza Zimnickiego, który pewnie strzelił kolejnego gola. W 80. minucie wynik meczu na 3:0 podwyższył strzałem z dystansu Woyna-Orlewicz, który po przyjęciu piłki minął defensora Podlasia i uderzył z 22. metra w prawy górny róg bramki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Białej Gwiazdy 3:0.

Dobrze rozpoczęliśmy dzisiejszy mecz, przejmując inicjatywę na boisku i stwarzając dogodne sytuacje. Natomiast w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy wkradło się w nasze poczynania trochę niedokładności, które próbował wykorzystać przeciwnik. W drugiej połowie zmieniliśmy pewne elementy gry i przyniosło to pożądane efekty. Strzeliliśmy 3 bramki, ale przede wszystkim przejęliśmy kontrolę nad przebiegiem spotkania. Budująca jest postawa całej drużyny, u której było dzisiaj widać dużą determinację, poświęcenie i zaangażowanie do ostatniej minuty – ocenił mecz trener zespołu Patryk Jałocha.

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Kraków 0:3 (0:0)
Kacper Rojkowicz 65’, Bartosz Zimnicki 70’, Hugo Woyna-Orlewicz 80’

Wisła Kraków U-17: Jakub Stępak – Michał Prochwicz, Kacper Czepielik, Maksymilian Rachfał, Bartłomiej Sowa, Maciej Jania, Michał Głogowski, Radosław Skała, Bartosz Zimnicki, Hugo Woyna-Orlewicz, Maciej Kuziemka oraz Dawid Kraczka, Damian Fryc, Dominik Maśnica, Kacper Klimek, Kacper Rojkowicz, Mateusz Satuła