Aktualności

CLJ U-17: Wisła potwierdza triumf w lidze

W sobotnie popołudnie drużyna U-17 rozegrała w Myślenicach swój ostatni mecz w sezonie. Rywalami Białej Gwiazdy był zespół Cracovii Kraków, a derbowe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:0. Gole dla Wisły zdobywali: Mateusz Stanek (dwie), Michał Głogowski, Maciej Kuziemka i Hugo Woyna-Orlewicz.

Gra od pierwszych minut była szybka i agresywna – obie drużyny chciały zdominować przeciwnika już na samym początku meczu. Cel ten szybko udało się osiągnąć gospodarzom, którzy optycznie przeważali przez całą pierwszą część spotkania. Już w 8. minucie Wiślacy stworzyli sobie dwie sytuacje bramkowe zakończone strzałami Michała Głogowskiego i Mateusza Stanka, jednak bez efektu w postaci gola. Chwilę później składną akcją odpowiedzieli przyjezdni, ale piłka skończyła swój lot na górnej siatce bramki Wisły. W kolejnych 20. minutach gra toczyła się w większości na połowie rywali, a pokonać golkipera gości kilkukrotnie próbował Tomasz Dusik, jednak czujni obrońcy Pasów odparli każdy jego atak. W ostatnim kwadransie dynamika meczu zmniejszyła się, a zawodnicy konstruowali akcje nieco spokojniej. Pomimo nieznacznej przewagi Cracovii pod koniec pierwszej połowy, to Wiślakom udało się wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą – przechwyt piłki w środku pola zaliczył Radosława Skała, a następnie podał ją na prawe skrzydło do Maksymiliana Rachfała, który świetnie dośrodkował futbolówkę w pole karne, a Stanek posłał ją głową do siatki. Zawodnicy zeszli do szatni przy stanie 1:0 dla Wisły.

Cracovia rozgromiona
Na drugą połowę Wiślacy wyszli mocno zmotywowani do zdobywania więcej goli i od razu przystąpili do ataku. Swoje szanse mieli Adam Pieniądz i Hugo Woyna-Orlewicz, ale tym razem nie udało im się pokonać bramkarza Pasów. Dopiero w 60. minucie celnym uderzeniem z lewego narożnika w prawe okno bramki popisał się Głogowski, który podwyższył wynik na 2:0, a 5 minut później trzeciego gola dla Wisły ponownie zdobył Stanek. Zdominowani przyjezdni, którzy potrzebowali punktów, żeby mieć pewne utrzymanie, szukali swoich szans w kontratakach i ze stałych fragmentów gry, jednak nie byli w stanie przedrzeć się przez defensywę Białej Gwiazdy. Gospodarze nadal napierali na bramkę przeciwników, chcąc osiągnąć jak najwyższy rezultat w derbowym spotkaniu. Wiślacy dopięli swego jeszcze dwukrotnie trafiając do bramki Cracovii przed ostatnim gwizdkiem – autorem czwartej bramki został Maciej Kuziemka, a piątej Woyna-Orlewicz. Wiślacy zakończyli sezon w wielkim stylu, pokonując ekipę Cracovii 5:0. Już za tydzień Wiślacy spotkają się w Myślenicach w półfinałowym pojedynku z Jagiellonią Białystok.

Chcieliśmy dzisiaj skupić się przede wszystkim na sobie. Wiedzieliśmy, co chcemy wykorzystać i jak chcemy grać. Cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu, a przy lepszej skuteczności w pierwszej połowie wynik mógł być jeszcze wyższy. Dzisiaj mamy chwile radości z tego, co osiągnęliśmy, bo wiemy, ile wszyscy włożyliśmy w to pracy. Od jutra zaczynamy dalszą pracę, oby trwała jak najdłużej – skomentował spotkanie trener Patryk Jałocha.

Wisła Kraków – Cracovia 5:0 (1:0)
Mateusz Stanek 42’, 65’, Michał Głogowski 60’, Maciej Kuziemka 76’, Hugo Woyna-Orlewicz 86’

Wisła Kraków U-17: – Jakub Stępak – Maksymilian Rachfał, Jakub Krzyżanowski, Marcin Górkiewicz, Maciej Jania, Bartłomiej Sowa, Adam Pieniądz, Michał Głogowski, Radosław Skała, Tomasz Dusik, Mateusz Stanek oraz Patryk Letkiewicz, Kacper Czepielik, Kacper Przybyłko, Maciej Kuziemka, Maciej Pachel, Kacper Rojkowicz, Hugo Woyna-Orlewicz