Aktualności

CLJ U-17: W sobotę pierwszy półfinał

Już w najbliższy weekend czeka nas kolejne sportowe wydarzenie z udziałem drużyny U-17, która zmierzy się w półfinale mistrzostw Polski z ekipą Jagiellonii Białystok. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00 na murawie boiska w ORLEN OIL Centrum Treningowym w Myślenicach.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się rozgrywki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. W ostatnim ligowym meczu rywalami Białej Gwiazdy była Cracovia Kraków, nad którą Wiślacy odnieśli okazałe zwycięstwo, pokonując bramkarza Pasów aż pięciokrotnie. – Wśród zawodników i całego sztabu była radość bezpośrednio po meczu. Myślę, że pozostała satysfakcja z tego, co udało się już wypracować, ale widać w drużynie dużą ambicję, aby osiągnąć jeszcze więcej – podzielił się swoimi odczuciami trener drużyny Patryk Jałocha.

Podopieczni trenera Jałochy zwyciężyli w swojej grupie i tym samym zapewnili sobie awans do półfinałów mistrzostw Polski, w których zagrają z liderem grupy A – Jagiellonią Białystok. Wiślacy zakończyli rundę wiosenną z 27 punktami, rozgrywając 14 meczów, w których triumfowali 8 razy, 3 razy remisowali, a trzykrotnie schodzili z boiska jako pokonani. Natomiast ich rywale zgromadzili 34 punkty, zwyciężając jedenastokrotnie, remisując raz i dwa razy uznając wyższość rywala.

Traktujemy ten mecz jako kolejne wyzwanie i przede wszystkim wartościowe doświadczenie. W chwili obecnej jesteśmy mocno skoncentrowani na procesie treningowym. Myślę, że moment ekscytacji pojawi się dopiero bezpośrednio przed meczem i zakończy z chwilą wejścia na boisko – powiedział trener Jałocha.

Pierwszy mecz Wiślacy rozegrają w sobotę o godzinie 11:00 na boisku bazy treningowej Wisły Kraków, natomiast pojedynek rewanżowy odbędzie się 15 czerwca w Białymstoku. – Mam nadzieję, że możemy spodziewać się dobrego meczu z obu stron. Na tym etapie nie ma przypadkowych drużyn i liczę na wysoki poziom i kulturę gry. Szanujemy drużynę Jagiellonii, ale koncentrujemy się na sobie. Klub zapewnił nam bardzo dobre warunki do tego, żebyśmy mogli odpowiednio przygotować się do sobotniego meczu, więc chcemy wykorzystać je w pełni, ale sam proces treningowy nie różni się strukturą od poprzednich tygodni. Do każdego meczu chcemy być przygotowani jak najlepiej i walczyć o zwycięstwo – podsumował trener zespołu Patryk Jałocha.

Menu